Sprievodca nákupom elektronického bidetu

Nie ste si úplne istí, či zvoliť bidet od nás? Váhate vôbec, čo by váš bidet mal vedieť? Zaujal Vás konkurenčný model a neviete, čo je lepšie? Poradíme Vám - na tejto stránke nájdete vysvetlené základné pojmy a funkcie. Na čom Vám záleží viac a na čom menej si samozrejme musíte obraz urobiť sami, ale pre orientáciu sme farebne označili, či ide o dôležitú funkciu, ktorú by nemal nikto ignorovať, o funkciu nie nevyhnutnou, ale odporúčanú alebo o funkciu, bez ktorej sa zaobídete, ale napriek tomu by ste najskôr boli radi, keby ste si ju mohli dovoliť.

Funkcia umývania

Základnou a každodennou úlohou elektronického bidetu, ktorý si chcete zaobstarať, je samozrejme starostlivé umytie. Túto funkciu samozrejme ponúka každý bidet, líšia sa však v mnohom, ako v samotnom prevedení tých ktorých funkcií, tak i v ponuke nadštandardných vlastností.

Uistite sa, že bidet má

 • dve samostatné trysky - jednu pre umývanie po stolici, druhú pre jemné opláchnutie dámskych intímnych partií. Bidet s jednou univerzálnou tryskou nie je vhodný pre dve úplne rozdielne úlohy, kedy raz treba umývanie silným prúdom vody, druhýkrát jemné, ale doširoka cielené opláchnutie, navyše s úplne odlišným uhlom.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 dvoma tryskami disponuje.

 • kvalitný prietokový ohrev vody - staršie či lacnejšie modely vodu pre umytie ohrievajú v zabudovanom minibojlere s objemom okolo 0,8 litra. Okrem toho, že je to neekonomické, navyše zásoba vody v minibojleru vydrží zhruba na minútu umývanie, takže môžete zabudnúť na príjemné niekoľkominútové masáže. Taktiež ak je Vás v domácnosti viac a ak idete na WC hneď po sebe, môžete byť prekvapení umytím studenou vodou, pretože minibojler nebol schopný vodu včas ohriať. Takéto bidety majú príkon okolo 800W. Modernejšie modely majú zabudovaný prietokový (instantný) ohrev vody. Je to ekonomické, teplá voda nikdy nedôjde a navyše taký bidet môže ponúkať aj nadštandardné funkcie, napríklad ďalej spomínanú hydroterapiu. U takéhoto bidetu počítajte s príkony okolo 1600W. Zároveň je vhodné uistiť sa, kto je výrobcom tohto pomerne zaťažovaného komponentu. V snahe ušetriť, niektorí výrobcovia používajú menej kvalitné čínske ohrievače. Opýtajte sa u svojho dodávateľa! Ak bidet kupujete s tým, že má vydržať roky, dvojročná záruka na čínske vnútornosti nemusí byť dostatočná.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 používa prietokový ohrievač vyrábaný v Japonsku - takýchto modelov v SR veľa nenájdete.
 • vzduchové bublinky - výskumy zistili, že voda, ktorá obsahuje prúd bubliniek, má podstatne vyššiu čistiacu schopnosť ako len obyčajný prúd vody. Preto výrobcovia bidetov do svojich modelov pridávajú motorček, ktorý tieto bublinky do prúdu vody pridáva.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 taký motoriek obsahuje.
 • automatické čistenie - hoci sa trysky vysúvajú v prípade, že ste potrebu už vykonali, predsa len sa môže stať, že dôjde k ich znečisteniu vytekajúcou vodou. Ak by bidet nevedel automaticky vyčistiť trysky po každom umytí, znamená to pre Vás neustálu a otravnú činnosť.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 automaticky trysky umyje po každom použití.
 • dostatočný rozsah polohovania trysiek – ak nebývate v domácnosti sami, bez možnosti elektronického nastavenia trysky nebudete môcť byť na sedátku v polohe, ktorá vám je príjemná, ale v polohe, aby Vás bol bidet schopný umyť. Dostatočná elektronická regulácia je zárukou kvalitného umytie pri pohodlnom sedení.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 disponuje piatimi rôznymi polohami trysiek v dostatočnom rozsahu.
 • nastaviteľnou teplotou vody a sily ostreku – ak nebývate v domácnosti sami, ťažko nájdete univerzálnu teplotu vody, ktorá bude príjemná všetkým. Rovnako v praxi je potrebná rôzna sila ostreku - niekedy stačí slabý prúd, inokedy sa hodí prúd silnejší. Slušný bidet ponúkne minimálne štvorstupňové nastavenie ako pre teplotu vody, tak pre silu ostreku.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 ponúka 12 úrovní teploty vody a 8 úrovní sily ostreku.
 • pohodlné sedátko - väčšina výrobcov elektronických bidetov pochádza z Ázie a ich sedátka sú navrhnuté na proporcie tamojších, drobnejších obyvateľov. Pre predstavu, priemerná devätnásťročná Nemka meria 167cm, priemerná devätnásťročná Japonka 158cm. Uistite sa, že Vami vybraný bidet má sedátko priestranné!
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 má vnútorné rozmery otvoru porovnateľné alebo dokonca lepšie ako európska sedátka - 285x200 mm.

 • detský režim - ten obmedzí teplotu aj prúd vody tak, aby umytie bolo príjemné a bezpečné aj dieťaťu. Ak máte doma deti alebo ak ich plánujete, mali by ste o detskom režime popremýšľať
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 detský režim podporuje.

 • pohybovú masáž - pri umývaní sa tryska automaticky pohybuje dopredu a dozadu. Zákazníkmi veľmi obľúbená funkcia, ktorá vďaka pohybu trysky zabezpečí dôkladné umytie a zároveň je naozaj príjemná. Skúsenosť hovorí, že človeka bez skúseností s elektronickými bidety vôbec nenapadne túto funkciu vyhľadávať, ale akonáhle si bidet zaobstará, stáva sa jednou z najpoužívanejších
  U sedátka WC KOMFORT YB-770 spustíte takúto masáž stlačením tlačidla "MOVE" namiesto štandardného "WASH".

 • sedaciu (Sitz) masáž - špeciálny druh sedacej masáže, patriaci do oblasti hydroterapie. Princíp spočíva v striedaní teplého a studeného prúdu vody. Odporúčaná lekármi pri mnohých problémoch s konečníkom (napríklad hemoroidy) alebo vulvou (napríklad lichen simplex). Aj keď momentálne žiadnymi problémami netrpíte alebo po tomto druhu masáže netúžite, v budúcnosti sa situácia môže zmeniť a bolo by prezieravé na to myslieť už teraz a zvoliť model, ktorý tento luxus poskytne.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 Sitz masáž umožňuje.
 • ďalšie masáže, napr striedavou intenzitou sily ostreku - lepšie sedátka ponúkajú aj ďalšie typy masáží, ktoré Vám môžu čas od času urobiť radosť.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 ponúka okrem vyššie uvedených ďalšie dva typy masáží.

Doplnkové funkcie

Tu sú rozdiely medzi bidetmi naozaj obrovské. Rovnako ako každé auto má sedačky, volant a kolesá, takže Vás z A do B dovezie, každý bidet umýva. Ale nie každé auto Vás rozmaznáva dvojzónovou klimatizáciou, interiérom v koži, stabilizačným systémom a pod. Nápodobne nie každý bidet Vás poteší tým, čo síce nie je úplne nevyhnutné, ale rozhodne príjemné. Navyše, veľa doplnkových funkcií používať nemusíte, ak nechcete, ale zároveň výberom modelu , ktorý ich zahŕňa, sa Vám otvárajú dvere do budúcnosti. Môže sa totiž stať, že by ste niekedy radi doplnkové funkcie použili, ale ak si teraz vyberiete model bez nich, už s tým nič neurobíte.


Uistite sa preto, že bidet má

 • kvalitné a výkonné sušenie - ak nechcete mať na WC druhý uterák na Vaše pozadie, bolo by vhodné, aby bidet vedel po umytí aj osušiť. A keď už sušenia má, malo by byť dostatočne výkonné.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 má sušiak s príkonom 270W a ôsmich úrovňami teploty výstupného vzduchu.

 • deodorizáciu - nepleťte si deodorizáciu (de - odor, odpachovanie) s prebíjaním pachu voňavkou. Deodorizácia znamená aktívne odstraňovanie pachov pomocou uhlíkového filtra. Či už máte toaletu s vetraním alebo bez, deodorizácia by mala jednoznačne patriť medzi funkcie, ktoré váš bidet mať mat.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 obsahuje deodorizáciu s aktívnym uhlíkovým filtrom (životnosti filtra cca 7 rokov).

 • aróma - ak máte radi rôzne WC vône, samozrejme oceníte, ak bidet s jemným rozprášením vône pomôže. Tiež je dobré sa uistiť, aby náhradné náplne neboli zbytočne predražené. V neposlednom rade je vhodné, aby vám bidet arómu nenútil, ak ju používať nechcete.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 podporuje voliteľnú aromatizaciu a náhradné náplne sú k dispozícii v cenách do 6€.
 • filtrovanie vody - ak chcete predĺžiť životnosť bidetu, najmä ak ste si nie istí čistotou vody (nie v zmysle zloženia, ale čo do obsahu drobných mechanických častíc), bidet s aktívnou filtráciou vody je presne to, čo potrebujete.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 čistia vodu pomocou vstupného výmenného filtra.

 • vyhrievanie sedátka - medzi bidetmi dnes už pomerne častá funkcia, ktorú oceníte, ak máte WC v chladných priestoroch. Nie je nič horšie ako začínať deň tým, že po prebudení z vyhriatej postele dostanete šok pri sadenutí na studenú dosku. Funkciu pravdepodobne nevyužijú tí, ktorí majú na WC stabilnú teplotu na 20 stupňov Celzia.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 môže vyhrievať lopárik v siedmich rôznych intenzitách (45W príkon).
 • tlmené sklápanie sedátka - opäť medzi bidetmi dnes už pomerne častá funkcie. Olejové tlmiče spomaľujú dosadnutie sedátka i vrchu, takže pri odchode z WC stačí do sedátka kliknúť a ono samo pomaly a potichu padne. Ocenia najmä domácnosti, kde sú ženy alergické na zdvihnuté dosky
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 tlmí zatváranie ako samotného sedátka, tak i vechu.

 • bezpečnostný senzor obsadenia sedátka - v sedátku je zabudovaný tlakový senzor, ktorý rozozná, kedy je bidet obsadený a len v takom prípade povolí funkcie ako umývanie alebo sušenie. Lacnejším modelom chýba a hrozí, že bidet spustí dieťa alebo vy sami, ak zavadíte o tlačidlo.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 samozrejme bezpečnostný senzor má.

 • diaľkové ovládanie - ak sa nechcete na záchode krútiť ako dážďovka, aby ste dobre videli na tlačidlá umiestnené z boku WC, navyše vodorovne, veľmi oceníte diaľkové ovládanie. Môže visieť v držiaku na stene či byť umiestnené na umývadle, podstatné je, že vďaka diaľkovému ovládaniu sa Vám bude bidet ovládať pohodlnejšie. Navyše vďaka chýbajúcemu veľkému ovládaciemu panelu priamo na tele bidetu získate lepšiu možnosť inštalácie na WC, kde je toaleta blízko stene. Tie najlepšie modely naviac majú na diaľkovom ovládaní displej, takže prehľadne vidíte nastavenie všetkých možných parametrov, ako napríklad zvolená teplota vody a pod. Zároveň sa uistite, že bidet disponuje tlačidlami pre základné použitie (umývanie, sušenie) priamo na bidetu pre prípad, že by Vám zrovna v diaľkovom ovládaní došli batérie alebo ste ho práve nemohli nájsť.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 má k dispozícii diaľkový ovládač s displejom (ako jeden z mála modelov na trhu v SR) i 4 tlačidlá pre ovládanie priamo z tela bidetu
 • UV sterilizáciu toalety - funkcia, ktorou disponujú len tie najluxusnejšie modely. UV sterilizáciou zaistíte maximálnu dostupnú úroveň čistoty, pretože likviduje nežiadúce baktérie a mikroorganizmy. Až zase v TV uvidíte reklamu na rôzne čistiace prostriedky, kde baktérie v tvare hnusných potvoriek utekajú preč, spomeňte si. Viac o UV sterilizácii si môžete prečítať napríklad tu.
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 touto funkciou, na slovenskom trhu úplne unikátnou, disponuje.
 • tlmené osvetlenie a prehrávanie hudby – menej dôležité,ale pre vlastnú očistu nepotrebné. Ale rovnako, ako napríklad kabelku si žena nekúpi akúkoľvek, ale okrem praktickej funkcie sa jej musí aj páčiť, aj toto sú vlastnosti, ktoré okrem čisto funkčnej stránky veci zdôrazňujú eleganciu a luxus . O nič iné v tomto prípade nejde. S jedinou výnimkou. V Japonsku, odkiaľ k nám elektronické bidety prišli, je obrovské faux-pas, ak by z toalety boli počuť zvuky súvisiace s vylučovaním. Japonci nech si tento bod z kolónky "menej dôležité" presunú do kolónky "absolútne nevyhnutné" Smile
  Sedátko WC KOMFORT YB-770 svoju luxusnú úroveň zdôrazňuje ako osvetlením, tak prehrávaním hudby.
Pravdepodobne ste zaregistrovali, že pri každej položke je uvedené, ako ju spĺňa náš vlajkový model YB-770. Je to preto, že sme presvedčení, že lepší elektronický bidet na slovenskom trhu nedostanete a že tento model spĺňa úplne všetko, čo si aj náročný užívateľ môže priať. Pozrite sa preto na podrobnejšie informácie, prezrite fotky a video a zamyslite sa, či si nechcete urobiť radosť špičkovým modelom za úžasnú cenu.