Akú úroveň hygieny si zvolíte vy?

Samozrejme nečakáte, že by ste na stránkach propagujúce konkrétny produkt mohli nájsť niečo pekného o konkurencii alebo niečo negatívneho o ponúkanom produkte. U väčšiny predajcov by ste mali pravdu, my sa však snažíme hrať fér. Nepopierame, že nám urobí veľkú radosť, keď u nás nakúpite, ale zároveň nechceme predávať za každú cenu a vnucovať vám niečo, čo nepotrebujete. Preto si prejdite nasledujúci text a sami zvážte, či súhlasíte alebo nie.

Ak ste sa už zamýšľali nad tým, ako skvalitniť existujúcu "papierovú" hygienu, máte na výber asi nasledujúce možnosti:

 

Lepšie sa utierať a dávať si pozor, aby ste sa nezašpinili:

Toaletný papier

Nevýhody:

Snáď všetky možné - vyžaduje zakaždým vašu pozornosť, stále len drhnete nasucho. Zároveň je tu veľké nebezpečenstvo zlyhania.

Výhody:

Ide o najlacnejšie možné riešenie a nie je potrebné nič meniť či zapájať.

 


Sprchovacia hadička, akú mávajú v krajinách Orientu:

Spŕška

Nevýhody:

Na prvý pohľad veľmi rozumné, na druhý pohľad značne nepraktické riešenie. Čoskoro zistíte, že pri pokuse o umývaní konečníka narazíte na problém nedostatku miesta. Medzi misou a zadok je problém prestrčiť ruku, takže sa musíte nadvihovať, čo je nepraktické.
Keď už viete v obmedzenom priestore manipulovať spŕškou, zistíte, že z hľadiska hygieny ste si moc nepomohli. Holou rukou sa dotýkate konečníka a snažíte sa zmyť všetko, čo je potrebné. Naozaj nelákavé.

Výhody:

Jedno z naozaj lacných riešení, od pár stoviek do pár tisíc, nie je potrebný prívod elektrického prúdu.

 

Doplniť existujúcu dosku o trysku s dodatočným modulom:

Nadstavec na sedátko

Nevýhody:

Lákavo lacné riešenie, ktoré môže byť pre absolútne nenáročných používateľov dostačujúce. Má však veľa nepríjemných nevýhod: ak sa nechcete otužovať, musíte ho pripojiť na prívod teplej vody (ktorý nie vždy býva na WC dostupný). Na automatické dôkladné umytie trysiek zabudnite. Na sedátku sa pravdepodobne budete krútiť ako dážďovka, pretože poloha trysky sa nedá zmeniť. Sušiť sa musíte sami. Doska sa automaticky neschová.
Pomerne skoro prídete na to, že ušetrených niekoľko tisíc oproti profesionálnemu riešenie naozaj nestojí za ten každodenný nekomfort a absolútne zodpovedá okrýdlenému prísloviu: nie som tak bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci.

Výhody:

Relatívne lacné riešenia (v rádoch tisícov), nie je potreba prívod elektrického prúdu, nie je potrebné meniť sedátko.

 

Nainštalovať sedátko WC KOMFORT, napr. YB-770:

Sedátko WC KOMFORT YB-770

Nevýhody:

Budete potrebovať voľnú elektrickú zásuvku. Existuje niekoľko málo typov mís, na ktoré sa toto sedátko prirobiť nedá. Tiež ide o najdrahšie riešenie z tu ponúkaných možností. A v neposlednom rade prídete o možnosť použiť vtipné sedátka, napríklad so žiletkami či ostnatým drôtom Frown.

Výhody:

Absolútne hygienické, precízne a komfortné WC. Nič na vyššej úrovni dnes prakticky neexistuje. Kto nechce (trebárs pretože nepozná, napríklad návštevy), použiť ho nemusí, kto vyskúšal, nechce inak.
Umyje, vysuší, zahreje a ak nechcete, nemusíte sa konečníka ani dotknúť. Dokážete si predstaviť niečo lepšie?
Trochu vyššia cena je do značnej miery zavádzajúca, pretože ide o jednorazovú investíciu, ktorá vydrží dlhé roky. A keďže WC navštevujete každý deň minimálne raz, takže len za rok prevádzky Vás aspoň 365x poteší Smile