Elektronický bidet BID-2200

Kategória: Bidety a toalety Pre zväčšenie obrázka kliknite na miniatúru
Bežná cena za 1 ks vrátane DPH: 665,00 €
Akčná cena za 1 ks vrátane DPH: 392,00 €
Akčná cena za 1 ks bez DPH: 323,97 €
Ušetríte: 273,00 €
Skladom: Tento tovar je momentálne nedostupný.
Záručná doba: 2 roky
Výrobca: YOYO Electronics
Reakcia: Opýtajte sa viac o tomto tovareZákladné informácie

Výroba bidetu WC KOMFORT BID-2200 bola ukončená. Nová, vylepšená verzia je predaji a to opäť s českými popisky.


Elektronický bidet WC KOMFORT BID-2200 v našej ponuke nahrádza základný model DIB-330. Nahrádza vaše doterajšie WC sedátko, tzn. pripevní sa na klasickú porcelánovú miestu tak, ako iná, obyčajná sedátka. Zvonku aj tak vyzerá, na prvý pohľad sa líši najmä ovládacím panelom po strane. Ďalší rozdiel oproti bežnému sedátku je v pripojení na prívod studenej vody a elektrinu.

Elektronický bidet BID-2200

 

Servis a záruka
Na bidet je poskytovaná dvojročná záruka, servis rovnako ako pre iné modely bidetov WC KOMFORT je zaisťovaný priamo našou spoločnosťou.

WC KOMFORT BID-2200 vo zkratke:

zadnice
prednice
dvetrysky
Umytie po stolici
Omytie pre dámy po malej potrebe
Dve trysky so špeciálne tvarovaným prúdom vody
poloha
ohrev
bublinky
Elektronicky nastaviteľná poloha trysiek
Ohrev vody

Bublinkové umývanie zabezpečuje lepšiu kvalitu umytia
vyhrivani
tlumeni
suseni
Vyhrievané sedadlo
Hydraulicky tlmené dovieranie veka i sedátka
Osušenie teplým vzduchom
pohybova
pulz
filtr
Pohybová masáž pre príjemnejšie a kvalitnejšie umytie
Pulzná masáž pre stimuláciu konečníka
Vodný filter zaisťuje optimálnu kvalitu vody pre ochranu bidetu a tým i dlhodobú životnosť


usporaÚsporný program pre nižšiu spotrebu elektrického prúdu

BID-2200 je kvalitný elektronický bidet, ktorý ponúka veľa muziky za naozaj málo peňazí.

 
Prehľad funkcií
 • Samovyťahujúce a samočistiace trysky
 • Bojlerové ohrievanie vody
 • Bočný ovládací panel
 • Dve trysky - bidetová a konečníková
 • Prúd vody je automaticky obohacovaný bublinkami vzduchu pre účinnejšie umývanie
 • Štyri stupne nastavenia teploty vody
 • Osem stupňov nastavenia sily prúdu vody
 • Osprchovanie konečníka
 • Umytie dámskych intímnych partií jemnou bidetovou tryskou
 • Masážne umývanie (tryska sa pri umývaní neustále pohybuje dopredu a dozadu)
 • Pulznú masáž (sedátko automaticky strieda rôzne sily prúdu)
 • Pulznú masáž kombinovanú s masážnym umývaním
 • Štyri stupne intenzity vyhrievania sedátka
 • Možnosť ručného nastavenia polohy trysky
 • Osušenie so štyrmi stupňami teploty vzduchu
 • Niekoľko režimov úspory energie
 • Tlmené dopadanie sedátka a veka toalety
 • Sedátko aj veko drží v otvorenej polohe samostatne, nie je potrebné ich opierať napríklad o stenu či nádržku
 • Možnosť úplného vypnutia od prúdu
 • Kvalitné prevedenie a tichá prevádzka
 
Obsah balenia

Určite Vás bude zaujímať, čo je obsahom balenia. Nebojte sa, je v ňom všetko, čo je treba nutne k inštalácii. Pozrite sa:

 

1. Vlastné elektronické sedátko

Sedacia doska a veko so zabudovanými elektronicky riadenými tryskami a ovládacím panelom na pravej strane (z pohľadu sediaceho), s prívodným káblom a koncovkou do 230V zásuvky a základnou doskou pre montáž na WC misu

yb770-baleni

2. Skrutky, matky, podložky a koľajničky

Všetko príslušenstvo, ktoré je potrebné na pripevnenie sedátka na bežnú WC misu. Aby ste sa uistili, že Vaša misa je s našimi sedadlami kompatibilná, pozrite sa na stránku Inštalácia, kde sú uvedené potrebné rozmery).

 

yb-770-srouby

3. Hadica, rozdvojka, filter, základná doska

Pre pripojenie na prívod vody nájdete v balení dve hadice. Hadičku, ktorou máte teraz privedenú vodu do splachovacie nádržky, odpojíte, na jej miesto pripevníte priloženú rozdvojku typu T. Jednu dodanú hadičku napojíte medzi rozdvojku a splachovacú nádržku, na druhú hadičku pripojíte vodný filter a nasuniete na bidet.

obsahbaleni

4. Dokumentácia

Balenie samozrejme obsahuje aj návod na inštaláciu, vrátane záručného listu a vyhlásenie o zhode. Na sedátko je poskytovaná štandardná dvojročná záruka.
 
Inštalácia

Inštalácia sedátka je veľmi jednoduchá a zvládne ju aj amatér. Sedátko BID-2200 je určené ako pre závesné, tak aj klasické toalety. Rozmerovo zodpovedá väčšine bežných mís:

montazmontaz2


Zmerajte si rozmery na Vašej misy. Hodnota A je rozteč montážnych skrutiek pre sedátko a musí byť v rozmedzí 140-200mm. Hodnota B je vzdialenosť stredu montážnych skrutiek od steny alebo splachovacie nádržky. Ak má WC misa tvarové výstupky (mávajú často závesné misy), potom hodnotu B nemerajte až k múru / nádržke, ale k miestu, kde končí hladký povrch misy a začínajú výstupkami (viď obrázok vpravo - miesto s výstupkom označené červeným výkričníkom). Aby išiel bidet nainštalovať, potrebujete hodnotu B minimálne 60mm.

 

Hodnota C je vzdialenosť medzi stredom montážnych otvorov a prednou hranou misy. Pre bidet BID-2200 je potrebné, aby táto hodnota bola v rozmedzí 420-440mm.

Ďalej budete potrebovať 230V zásuvku v dosahu (prívodný kábel je cca 1,7 m dlhý) a prístup k prívodu vody do splachovacej nádržky (rozdvojka typu T počíta s polcolovými rozvodmi). Všetko potrebné pre inštaláciu je súčasťou balenia. Môžete začať:


1. Skontrolujte, či máte k dispozícii všetky súčiastky, ktoré sú v balení:

yb-770-obsah-baleni

2. Z misy odmontujte pôvodné sedátko.

3. Vyberte bidet BID-2200 z krabice. Na pravom boku v blízkosti vývodu elektrického kábla nájdete poistku (tlačidlo). To stlačte a uvoľníte z bidetu základnú dosku.

4. Podľa nasledujúceho obrázku na otvory pre skrutky položte základnú dosku gumovými podložkami dole, na ňu kovové koľajničky a do nich skrutky, ako je naznačené na obrázku. Matky ľahko pritiahnite, aby sa základnou doskou dalo hýbať

yb-770-instalace

5. Sedátko nasuňte do držiaka tak, ako je naznačené na obrázku. Vo chvíli, keď začujete cvaknutie, sedátko by malo byť pevne pripojené:

Nasúvanie sedátka na držiak

6. V tejto chvíli máte možnosť upravovať polohu sedátka tak, aby vyhovovalo vašim potrebám a rozmerom Vašej misy. Pohyb základnej dosky je veľmi flexibilný.- 14-20cm do šírky a 4cm do dĺžky:

instalace

7. Až vhodnú polohu nájdete, bidet opäť zložte (po stlačení bočnej poistky), na skrutky nasaďte gumové klobúčiky a matky. Tie dotiahnite kľúčom. Bidet nasaďte a pripevnite.

8. Zatvorte prívod vody k splachovacej nádržke. Na kohútik pripojte T-rozdvojku. Na jeden vývod tejto rozdvojky pripojte splachovaciu nádržku, druhý vývod bude privádzať vodu do sedátka pomocou tenkej pružnej hadičky, viď obrázok. Na jej koniec namontujte vodný filter, na ktorý nasadíte priložené spojky. Vodný filter zapojte do vstupu bidetu. Ak nemáte na filter dosť miesta, môžete bielu hadičku rozpoliť, časť dať medzi filter a T-rozdvojku a druhú časť medzi filter a bidet, pozri obrázok:

yb-770-vodoinstalace


9. Opäť otvorte prívod vody a uistite sa, že je všetko dobre utiahnuté a nikde neuniká voda. Zapojte prívodný elektrický kábel do zásuvky. Sedátko by malo byť plne funkčné - po zapnutí by mali všetky stavové diódy prebliknúť. Nezabudnite, že umývanie ani sušenie nefunguje, ak je sedadlo prázdne. Ak máte napriek tomu pocit, že sedátko nefunguje tak, ako by malo, v návode nájdete popis najčastejších problémov a ich príčin.

 
Návod
Ak svoj návod nemôžete nájsť a alebo sa proste len chcete zoznámiť s produktom čo najlepšie, ste na správnom mieste. Tu nájdete návod pre model BID-2200 na stiahnutie vo formáte PDF (1,7MB).
 Mohol by Vás zaujímať aj tento tovar

17,50 € / 527,21 SKK


6,00 € / 180,76 SKK